CEĻOJUMI AR KEMPERI
  • Sākums
  • Blogs
  • Par mums
  • Kontakti
  • Galerijas
  • MARŠRUTI
  • KEMPINGI
  • SERVISI
  • DAŽĀDI
    • ATBILDES
    • KO ŅEMT LĪDZI
    • KĀ SALABOT
    • UZLABOJUMI
    • PĀRDODU
    • INFO

Kempera gāzes sistēmas problēma

23. jūl. 2022, Nav komentāru




Kempera virtuves krāna remonts

1. jūl. 2019, Nav komentāru


Rezumējums pēc Slovēnijas ceļojuma - abi virtuves krāni, kurus nopirku SIA Note (jauni, rūpnīcas iepakojumā), abi bija nederīgi, jo nebija iespējams pilnībā aizgriezt ūdeni. Visu laiku, tiklīdz ūdens sistēmā bija spiediens (arī tad, ja atgriezām dušas krānu vai jumta kondicionieris "paprasīja" ūdeni),  tā uzreiz no virtuves krāna tecēja ūdens. Tas bija nepatīkami.  

Kempera durvju remonts

28. mar. 2019, Nav komentāru
Pirms kāda laika pārstāja darboties kempera sānu durvju atslēga, bija nepieciešams veikt remontu un vajadzēja kaut kā piekļūt šim atslēgas mehanismam. Priekš tā bija nepieciešams noņemt durvju iekšējo apšuvumu. Noņēmu durvis (kas, kā izrādījās, nebija obligāti), atskrūvēju visus rokturus un miskastes turētāju no durvju iekšējās puses un ilgi nevarēju izdomāt, kā noņemt šo apšuvumu. Nenoņemot durvju apšuvumu, pie atslēgas mehanisma piekļūt nevar. Labi, ka nesāku lauzt līsti pa durvju perimetru! Bet viss izrādījās vienkārši un ģeniāli - apšuvums ir jāsaspiež no visām pusēm uz iekšpusi un tas pa visu durvju perimetru izlien ārā no profila, aiz kā tas turās, un šis iekšējais apšuvums viegli izņemās ārā. Tagad viss durvju slēdzenes mehanisms ir viegli pieejams  :)  Pie reizes varēs padomāt arī par papildus durvju skaņas izolāciju, kā arī par "centrālo atslēgu" arī šīm durvīm.



Pēc durvju iekšējā apšuvuma noņemšanas viss atslēgas mehanisms kļūst brīvi pieejams.


Defektu atradu - ir pārlūzušas divas atsperītes. It kā Dethleffs firma atslēgas pa atsevišķi pa sastāvdaļām nepārdod, bet viss šis mehanisms maksājot 398 eur    :(


Atradu savos krājumos divas atsperes, kuras šeit der un divu dienu laikā šo defektu izlaboju.

Izlaboju kļūdu jumta kondicioniera Viesa Holiday-2 pieslējuma shēmā

4. jūn. 2018, Nav komentāru



Atkal remontēju automātisko satelīta antenu

31. dec. 2017, Nav komentāru
Atkal remontēju automātisko satelīta antenu TELECO Flat Sat Easy. Un tā katru gadu!  Manuprāt, ļoti nepārdomāta konstrukcija. Lai tiktu atrasts satelīts, katru reizi antenas "šķīvs" tiek pacelts notektā augstumā un tiek veikta riņķveida kustība pa 360 grādiem vienā virzienā un atpakaļ. Ja satelīts netiek atrasts, tiek izmainīt nedaudz augstums (vienu reizi nedaudz uz leju, pēc tam nedaudz par vienu soli uz augšu) un atkal notiek griešanās uz riņķi. Tas notiek tik ilgi, līdz pirmais satelīts tiek atrasts (to konstatē pēc saņemtā signāla no satelīta). 
No kempera puses satelītantenas korpusa kustīgajā daļā ieiet divi kabeļi -signāla un vadības kabelis. Viņiem viens gals ir nekustīgs, bet otrs gals tiek griezts uz riņķi, kopā ar antenas kustīgo daļu (!!!)  

Šādu locīšanos šie kabeļi ilgi neiztur! Jau kādas trīs reizes signāla kabelis ir notrūcis. Katru reizi vienā un tajā pašā vietā.

Šāds signāla kabelis nevienā Latvijas veikalā nav nopērkams. Standarta satelītantenu kabeļiem centrālā dzīsla ir viena, monolīta un kabeļi ir cieti un resni. Bet šie - kemperu satelītantēnām - tikai 5 mm tievi, lokani un centrālā dzīsla sastāv no daudziem, tieviem vara "matiņiem".



Neredzam kādu izvēlēto satelīta TV programmu

3. jūn. 2016, Nav komentāru

Vēlamies skatīties satelīta TV. Vispirms izslēdzam kempera motoru, jo ar ieslēgtu motoru satelīta antenu pacelt nevar. Uz satelīta antenas vadības bloka nospiežam podziņu, kura liek pacelties automātiskajai satelīta antenai. Tā paceļas augšā no horizontālā stāvokļa, kurš tai ir braukšanas laikā, veic pāris apgriezienus pa 360 grādiem un apstājas. Apstājās - tātad, varam izdarīt pozitīvu secinājumu, ka kabeļi, kuri savieno kemperi ar satelītantenas kustīgo daļu, joprojām nav pārrāvušies un vēl ir darba kārtībā, kā arī to, ka starp antenu un satelītu nav šķēršļi (koki, kalni, mājas) un atrastā satelīta signāls tiek uztverts. Tad mēs ar pulti ieslēdzam satelīta TV dekoderi, ieslēdzam TV, ar pulti izvēlamies vajadzīgo programmu, kuru vēlamies skatīties, piemēram, EURONEWS. Pēc "izvēlēties" nospiešanas uz pults pēkšņi ieraugam uz TV uzrakstu "Nav signāla!" 

Dīvaini, kāpēc nav signāla? Uzraksts var likties neloģisks un nesaprotams. Ja jau antena ir atradusi satelītu, kā tas ir iespējams, ka nav signāla?

Iemesls ir šāds: nekas nav sabojājies, nekas nav jāremontē. Vienkārši, izvēlēto TV programmu pārraida ne jau tas satelīts, pret kuru ir pagriezta antena, bet kāds cits.  

Ko darīt? Uz satelīta antenas vadības bloka nospiežam podziņu, kura liek antenai sameklēt nākošo satelītu. Kad antena ir atradusi un apstājusies pie nākošā satelīta, problēma atrisināta un varam sākt skatīties savu izvēlēto TV programmu.

Kur pazudis viss ūdens? Vai kaut kas sabojājies?

3. jūn. 2016, Nav komentāru

Bija pienākušas pirmās pavasara skaistās un saulainās dienas. Nolēmām atklāt kempera ceļojumu sezonu ar mazu brīvdienu izbraukumu. Piektdienas vakarā pielēju kempera tīrā ūdens bākā ūdeni, lai jau nākošajā rītā varētu doties ceļojumā.

Rītā pirms izbraukšanas pēkšņi konstatējām, ka tīrā ūdens bāka ir pilnīgi tukša! Kas noticis? Vai kaut kas sabojājies un jāremontē, vai esmu ko izdarījis nepareizi - šī bija pirmā doma.

Īstenībā nekas slikts nebija atgadījies, nekas nebija jāremontē. Vienkārši, kemperis pats bija parūpējies par savu drošību un izdarījis to, par ko es nebiju pat iedomājies. Naktī gaisa temperatūra noslīdēja nedaudz zem nulles grādiem. Kemperim, kurš naktī stāvēja pie mājas, salona apkure nebija ieslēgta un temperatūra salonā bija tuva nullei. Lai ūdens nesasaltu, kemperī pie tīrā ūdens izliešanas krāna ir pievienota automātika, kas pati uzsāk tīrā ūdens izliešanu, ja temperatūra salonā pietuvojas nulle grādiem. Šajā gadījumā, vienkārši, bija jāiespiež atpakaļ ārā izlekusī mazā podziņa pie ūdens izliešanas krāna (pie kura mūsu kemperī var piekļūt no drēbju skapja)  un atkārtoti jāpielej kempera tīrā ūdens bāka. 

Nedarbojas neviena ierīce, kura kemperī patērē gāzi.

31. mai. 2016, Nav komentāru

Ne vienmēr nedarbošanās iemesls ir kādas ierīces bojājums. Tas var būt arī mūsu nepareizas rīcības, nepareizu darbību secības rezultāts. Šodien gribēju iedarbināt no gāzes kempera ledusskapi, bet secināju, ka nestrādā ne tikai ledusskapis, bet gāze netiek padota ne uz plīts degļiem ne apkuri.

Manu nepareizo darbību secība bija šāda:  1) ievietoju kemperī divus pilnus gāzes balonus, 2) pārslēdzēju, kurš izvēlas balonu, pagriezu uz vienu no baloniem, 3) atgriezu vaļā izvēlēto balonu, 4) nospiedu reizē abas podziņas, kuras jānospiež.

Rezultātā nekas nestrādāja: ne gāzes plīts, ne ledusskapis no gāzes, ne gāzes apkure.

Atkārtoju visu šo secību ar otru gāzes balonu. Secinājums tāds pats - gāze nepienāk ne uz vienu ierīci, kura patērē gāzi.

Nestrādāšanas iemesls:

Gāzes balona atgriešanas brīdī ledusskapis bija ieslēgts un bija pārslēgts uz gāzes režīmu. Iespējams, šāds pats efekts būtu bijis arī tad, ja gāzes balona atgriešanas brīdī būtu bijis atgriezts vaļā kāds no gāzes plīts degļiem.

Starp gāzes baloniem un gāzes patērētājiem atrodas aizsardzības ierīce, kuras uzdevums ir nobloķēt gāzes padevi uz patērētājiem, ja šī ierīce "domā", ka ir notikusi avārija un gāze pārāk brīvi kaut kur aizplūst prom. Šajā gadījumā mana kļūda bija tā, ka gāzes balonu atgriešanas brīdī bija ieslēgts ledusskapis un gāze pa ledusskapja degli brīvi plūda prom, kā rezultātā nostrādāja minētā aizsardzības ierīce, kura nobloķēja gāzes padevi.

Pēc tam es izslēdzu ledusskapi, atgriezu vaļā vienu no gāzes baloniem un tikai tad ieslēdzu ledusskapi.  Viņš sāka normāli strādāt no gāzes. Problēma tika atrisināta, jo šoreiz darbību secība bija pareiza!  :)

Nomainīju kemperī ūdens sūkni

24. apr. 2016, Nav komentāru

Pavasarī, kad pirmo reizi ielēju kemperī ūdeni, konstatēju, ka slikti strādā ūdens sūknis. Nevienā krānā nebija pietiekošs ūdens spiediens. Sūkni izņēmu, nopirku jaunu un to ievietoju atpakaļ tīrā ūdens bākā. Liekas, ka tagad ūdens spiediens varētu būt labs.

Kemperim pārstāja darboties ledusskapis no gāzes. Parādīšu, kā saremontēju.

18. apr. 2016, Nav komentāru

 

   Dīze- tas ir apmēram 5-7 mm metāla gredzentiņš ar mazāk nekā 1 mm caurumiņu vidū. Šīs ledusskapja detaļas uzdevums ir dozēt, ierobežot to gāzes daudzumu, kurš tiek padots sadegšanai uz degli. Ja gāzes balonā vai kaut kur citur gāzes sistēmā ir kaut mazākie netīrumi, viņiem ir niķis nosprostot šo gāzes padeves dīzi. Rezultātā,  kempera ledusskapis pārstāj darboties no gāzes. Nezinu kāpēc, bet šādu gāzes padeves sistēmas tīrīšanu es biju spiests veikt jau otro pavasari pēc kārtas. 

   Ja šāda iemesla dēļ kempera ledusskapis pārstāj strādāt ceļojuma laikā, to uz vietas salabot ir iespējams. Šādam remontam ir nepieciešama apmēram viena stunda laika, neliels instrumentu daudzums un tādi klimatiskie apstākļi, lai ārā būtu iespējams strādāt :)

 Cita autora video no "www.domvdorogu.ru" 

(Совет как отремонтировать холодильник от www.domvdorogu.ru)

Jaunākie ieraksti

  • Uzsāku pilnībā pāriet uz Victron Energy aparatūru
    31. jan. 2023
  • Papildus bāka tīrajam ūdenim
    24. jan. 2023
  • Pārtaisīju netīrā ūdens izliešanas sistēmu
    12. jan. 2023
  • Kempera gāzes sistēmas problēma
    23. jūl. 2022
  • Uzliku kemperim vēl papildus 50w saules paneli
    27. jūn. 2022
  • Saules paneļus lieku ne tikai kemperim uz jumta, bet arī dzīvojamai mājai
    23. sep. 2021
  • Kempera netīrā ūdens izliešanas sistēmas uzlabojums
    11. jūl. 2021
Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.